+90 216 471 07 20 - 0 530 555 26 20

Sosyal Medyada Biz}

Muhasebe programlarında kampanya !
Akınsoft Muhasebe programlarında büyük indirim.İşletmenize özel projelendirme seçenekleri için lütfen irtibat bilgilerimizden bize ulaşınız..
Daha Fazla...

Program hakkında merak ettikleriniz ?

Program hakkında merak ettikleriniz ?
PROGRAMLA İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ !!
Siz değerli müşterilerimizden en sık gelen soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunuyoruz.Detaylı bilgi ve demo talepleriniz için iletişim bilgilerimizden veya info@turevbilgisayar.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Apartman / Site Yönetimlerinden programla ilgili gelen en sık soruları ve cevapları derledik.

Pay ölçerli borçlandırma yapıyor mu?
Kayıtlı taşınmazların m2 bilgileri girilmişse fatura tutarınızı ve üyelerin endex değerlerini girmeniz yeterli. Programımız faturanızın %30 ve %70 değerlerini hesaplayarak üyelerin harcamalarına karşılık gelen fatura tutarını çıkarır. Tek tuşla borçlandırma işlemini uygularsınız.
Gecikme faizi uygulayabiliyor muyum?
Tamamen otomatik olarak belirttiğiniz dönem (ay) gecikmesi olan borçlara belirttiğiniz % oranında gecikme faizi uygulayabilirsiniz.
Aidat dışında borçlandırma yapılabiliyor mu?
Programda aidat, yakıt, demirbaş, ek gider gibi borçlandırma seçenekleri kayıtlıdır. Programda kayıtlı olan başlıklar dışında kullanıcı da istediği başlıkları programa ekleyebilir. Bu başlıkların her birinin borç ve alacak bakiyeleri ayrı ayrı tutulmaktadır. Hatta istediğiniz başlıkları mal sahibi/kiracı olarak ta tanımlayabilirsiniz. Böylece mal sahibinin borcunu ayrı kiracının borcunu ayrı takip edebilirsiniz.
Üye kaydı yapılırken mal sahibi-kiracı ayrımı yapılıyor mu ?
Üye kaydı yapılırken üye kiracı ise mal sahibi bilgileri de kaydedilir. Ayrıca kiracı-mal sahibi borçları ayrı ayrı takip edilir. Kiracı değiştiğinde ise çıkan kiracı çıkış tarihi ile eski kiracılar listesine otomatik olarak kaydedilir.
Bizim sitemizde dairelerin büyüklükleri farklı ve üyelerin aidatları değişiyor. Ayrıca dükkanlar var ve onların aidatları da farklı ?
Aidat takip programımızda istenilen sayıda aidat grubu tanımlanabilir ve fiyatlar çeşitlendirilebilir. Örneğin: 100 M2 daireler için 50 TL, 150 M2 daireler için 75 TL, ve 30 M2 dükkan için 15 TL , 50 M2 dükkan için 25 TL gibi istediğiniz kadar grup tanımlayabilirsiniz. Üye kaydı yapılırken üyenin dahil olduğu aidat grubunun girilmesi yeterlidir.
Üyenin bilgilerinde ve aidat grubunda sonradan değişlik yapılabilir mi ?
Evet! Üyenin tüm bilgilerini istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Aidat grubunu değiştirebilir ve borçlanmasının yeni aidat grubu üzerinden yapılmasını sağlarsınız.
Bizim sitemizde aidat bedeli sabit değil. Gelen faturalar üyelerin kullanımına göre paylaştırılıyor. Böylece üyelerden her ay farklı aidat toplanıyor. Bunu nasıl yapabilirim ?
Aidat takip programımızda üyelerin borçlandırılması işlemi yarı otomatik çalışmaktadır. Her sitenin borçlanma günü ve zamanı farklı olabilir düşüncesi ile borçlandırma işlemini yöneticinin inisiyatifinde tek tuş ile gerçekleştiriyoruz. Borçlandırma ekranında önce borçlandırmanın yapılacağı ay seçilir. Daha sonra ekrana tüm üyelerin listesi getirilir. Her üyenin borçlanacağı bedel ekranda değiştirilebilir olarak görüntülenir. Üyenin hesaplamış olduğunuz aidat bedelini bu ekranda girerek istediğiniz üyeyi istediğiniz miktarda borçlandırabilirsiniz.
Üyelerden tahsil ettiğim tutarları sisteme girmenin kolay yolu var mı? Excel de yazıp topluyordum. Sizde nasıl?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
Üyeden çek yada senet aldığımızda bunu programda nasıl takip edebiliriz ?
Üyeden borcuna karşılık yada peşin ödeme olarak çek yada senet aldığımızda üyenin ekranına gelerek çek ve senet girişi yapıyoruz. Girmiş olduğumuz evrak tutarı üyenin bakiyesine + olarak işleniyor fakat kasamıza girdi olarak işlenmiyor. Evrak alacağı olarak çek senet kayıtları başlığı altına kaydedilir. Evrak ödendiği zaman evrak üzerinde ödendi işlemi yapılır ve kasaya girilir. Evrak iptal edilecek ise aynı ekrandan iptal edilir ve üyenin bakiyesi evrak bedeli kadar düşülür.
16 Mayıs 2016
1.631 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN